Druskininkuose įvyko devintasis tarptautinis šachmatų kongresas(+Galerija)

DSC_1441jpgDSC_1441

Sausio 5-8 dienomis Druskininkuose įvyko Sporto ir meno klubo ,,Juoda balta“  organizuojamas 2017 m. ,,Druskininkų šachmatų kongresas“, kuriame tradiciškai buvo tarptautinė šachmatų stovykla, simultanas, suaugusių turnyras ,,Druskininkai Rapid Open“, vaikų šachmatų turnyras iki 14 metų ,, Aquapark Open 14“, iki 12 metų Aquapark Open 12“, iki 10 metų ,,Aquapark Open 10“, iki 8 metų Aquapark Open 8“  ir žaibo turnyras ,,Dainava“. Renginiuose dalyvavo virš dviejų šimtų šachmatininkų iš  Lietuvos, Baltarusijos, Gruzijos, Latvijos Lenkijos ir Rusijos.

,,Šis turnyras vyko jau devintus metus, ,,Druskininkų šachmatų kongresas“. Tai yra šaunu, kad turnyras tampa vis gausesnis ir vis svarbesniu Lietuvos šachmatų įvykiu. Taip pat tai  pirmas kartas, kai į festivalį atvyko šachmatininkai iš Gruzijos klubo ,,Nona“, kurio moterų komanda paskutiniais metais tapo Europos klubų čempionėmis ir prizininkėmis. Negalima nepaminėti, jog žaidėjai atvažiavo čia ne vien kovoti prie šachmatų lentos, bet ir patirti naujų įspūdžių. “ , – tvirtino vienas iš šio festivalio organizatorių, klubo „Juoda balta“ vadovas Jonas Sidabras.

Šiais metais įvyko simultanas, kurį žaidė jauniausias Lietuvos tarptautinis meistras Paulius Pultinevičius iš Marijampolės. Paulius laimėjo 17 partijų, vieną sužaidė lygiosiomis ir vieną pralošė.

Žaibo turnyrą „Dainava“, kuriame dalyvavo net  124 žaidėjai, laimėjo tarptautinis meistras  Kazakovskiy Valeriy  (Baltarusija), antrąją vietą užėmė tarptautinis meistras  Tomas Laurušas (Kaunas), trečiąją Putka Verners (Latvija). Pirmąjį moterų prizą laimėjo Rūta Jakaitytė.

Turnyre „Druskininkai Rapid Open“, kuriame dalyvavo 69 šachmatininkai, pirmosios vietos laimėtoju tapo tarptautinis meistras Tomas Laurušas  (Kaunas, Lietuva), antrosios –  tarptautinis meistras Kazakovskiy Valeriy  (Baltarusija) , trečiosios –  Jaroch Pawel              .
Vaikų turnyre  „Aquapark Open 14“ žaidė  21 jaunieji šachmatininkai nuo dvylikos iki keturiolikos metų. Turnyro nugalėtoju tapo Rokas Bandza (Vilnius), antrąją vietą užėmė –  Liplianski Ivan (Baltarusija) , trečiąją – Evelina Ravluševič (Vilnius) .Vaikų turnyre ,,Aquapark Open 12“ žaidė 48 šachmatininkai, pirmąją vietą užėmė Iwo Karolczuk (Lenkija), antrąją Adomas Daudaravičius (Kaunas), trečiąją- Karolis Juodzevičius (Vilnius).  „Aquapark Open 10“ žaidė 35 šachmatininkai nuo aštuonių iki dešimt metų.  Pirmąją vietą laimėjo Dovydas Viliamas (Vilnius), antrąją vietą užėmė- Vilius Rudzkis (Vilnius), trečiąją vietą-  Deimantas Jonikas (Tauragė).  Vaikų turnyre  „Aquapark Open 8“ dalyvavo mažiausieji šio turnyro šachmatininkai nuo penkių ik aštuonių metų. Turnyro nugalėtoju tapo  Daniel Emmer (Vilnius), antrąją vietą užėmė  Mikelis Vingris (Latvija), trečiąją vietą-  Paulius Ivanovas (Tauragė)                     .

Renginį padėjo organizuoti Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras ,,Aqua“,  Všį valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centras ,,Dainava“.