Druskininkuose įvyko septintasis tarptautinis šachmatų kongresas

Jonas Sidabras ir Anna Stiažkina

Sausio 5-11 dienomis Druskininkuose įvyko Sporto ir meno klubo ,,Juoda balta“  organizuojamas 2015 m.  ,,Druskininkų šachmatų kongresas“, kuriame tradiciškai buvo tarptautinė šachmatų stovykla, suaugusių  turnyras ,,Druskininkai Rapid Open“, vaikų šachmatų turnyras ,, Aquapark Open“ ir žaibo turnyras  ,,Dainava“. Renginiuose dalyvavo virš šimto šachmatininkų iš  Lietuvos, Baltarusijos, Latvijos ir Rusijos.

Žaibo turnyrą „Dainava“, kuriame dalyvavo 72  žaidėjai, laimėjo tarptautinis meistras Tomas Laurušas  (Kaunas), antrąją vietą užėmė Titas Stremavičius  (Kaunas), trečiąją –Paulius Pultinevičius (Marijampolė).   Pirmąjį moterų prizą laimėjo daugkartinė Europos ir Pasaulio jaunių šachmatų čempionatų prizininkė ir  tarptautinė meistrė Anna Stiažkina iš Sankt Peterburgo.

Turnyre „Druskininkai Rapid Open“, kuriame dalyvavo 41 šachmatininkai, pirmosios vietos laimėtoju tapo Titas Stremavičius (Kaunas, Lietuva), antrosios –  Tomas Laurušas  (Kaunas, Lietuva)  , trečiosios – Anna Stiažkina (Sankt Peterburg ,Rusija) .
Vaikų turnyre  „Aquapark Open“ žaidė  62 jaunieji šachmatininkai nuo penkerių iki keturiolikos metų. Turnyro nugalėtoju tapo Juozapas Ivanauskas (Vilnius, Lietuva), antrąją vietą užėmė – Georgii Chinchenko (Sankt Peterburg ,Rusija), trečiąją –   Nikita Stiažkin (Sankt Peterburg, Rusija).
Renginį padėjo organizuoti Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras ,,Aqua“,  Všį valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centras ,,Dainava“, ,,One“ nuotykių parkas.